Opłaty

OFERTA NA LATO 2020 POJAWI SIĘ WKRÓTCE
Nie mamy tu nic do ukrycia! Tutaj znajdziesz listę wszystkich opłat związanych z Twoją podróżą do USA (a poniżej znajdziesz więcej szczegółów na temat każdej opłaty). Na miejscu nie płacisz żadnych dodatkowych opłat żadnej agencji, a od Twojej wypłaty odejmujemy jedynie koszt zakwaterowania, które zapewniamy. Na początku wyjazdu warto ustalić sobie dzienny budżet na jedzonko i inne dodatkowe przyjemności, dzięki czemu łatwiej nam będzie kontrolować nasz finanse i odkładać na wymarzone podróże!
1

Kurs ratownika

200 USD (płacisz nam przed lub w trakcie kursu - Twoje pieniądze są bezpieczne, bo podpisałeś już umowę z biurem podróży)

Kurs na ratownika to koszt 200 USD, jednak w tym roku przygotowaliśmy dla Was ofertę specjalną...

Dla wszystkich studentów, którzy przylecą do USA już w maju i przepracują cały sezon letni tj. od 23 maja do 7 września, cała opłata za kurs zostanie zwrócona w ostatnim paycheck'u!

Kurs na ratownika przeprowadza trójka instruktorów z USA i Słowacji, a wsparcia uczestnikom i instruktorom udziela organizator kursu z Polski.

W cenie kursu otrzymujecie zestaw pierwszej pomocy oraz certyfikat Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, ważny na okres okres 2 lat.

Kurs odbędzie się w marcu 2020 roku w Warszawie.

 

2

Opłata aplikacyjna

995 PLN (płacisz w biurze podróży BTC - pamiętaj, że po 1.03.2020 cena wzrasta do 1240 PLN)

Opłata aplikacyjna płatna jest przy zapisie na program w siedzibie biura podróży BTC lub przelewem na wskazany numer konta.

Można powiedzieć, że jest to kwota, którą płacimy biurze podróży za pomoc przy organizacji wyjazdu - od załatwienia wszelkich formalności do ustawienia rozmowy o wizę J-1 w ambasadzie USA.

3

Opłata za program WAT i opłata SEVIS

835 USD (płacisz w biurze podróży BTC)

Co zawiera opłata za program WAT?

 •         Uzyskanie dokumentu DS 2019, niezbędnego do otrzymania wizy J-1 i podjęcia legalnej pracy w USA,
 •         Weryfikacja pracodawcy oraz dostarczonej oferty według wymagań Departamentu Stanu USA.
 •         Kompleksowe ubezpieczenie – organizacja sponsorska JANUS zapewnia ubezpieczenie do końca umowy o pracę. Ubezpieczenie jest zgodne z wymaganiami rządu USA, pokrywa koszty leczenia medycznego w USA do 100 000 USD, utratę bagażu, odpowiedzialność cywilną, etc. Przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia agencji JANUS.
 •         Obowiązkowe szkolenie „Web-based JANUS Orientation Meeting” – organizowane on-line dla wszystkich Uczestników, które pozwoli Ci na komfortowe poruszanie się w nowym otoczeniu.
 •         Całodobową pomoc agencji JANUS w czasie całego pobytu w USA – zapewniamy Ci bezpłatny numer telefonu dostępny w celach informacyjnych w dni i godz. robocze. W przypadkach awaryjnych, również przez 24h (tzw. "Emergency").

Czym jest opłata SEVIS?

SEVIS, czyli The Student and Exchange Visitor Information System, jest to dostępna przez internet baza danych, wykorzystywana przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). System ten służy do zbierania, śledzenia i monitorowania informacji o osobach odwiedzających USA

4

Wiza J-1

160 USD (płacisz ambasadzie USA na wskazany numer konta)

Za wizę płacisz ambasadzie USA na wskazany numer konta, w trakcie wypełniania wniosku o wizę online. Cena wizy wynosi 160 USD i jest bezzwrotna w przypadku jej nieuzyskania. Takie przypadki są jednak bardzo rzadkie, a przed samą rozmową poinstruujemy Cię dokładnie o czym można mówić przy konsulu, a jakich tematów lepiej unikać. W praktyce okazuje się, że nasz stres jest zazwyczaj na wyrost, a wizę otrzymuje każdy z naszych podopiecznych!

UWAGA: Wiza J-1, która dotyczy wyjazdu w ramach programu Work And Travel nie powinna być mylona z wizą turystyczną tj. B-2, która wkrótce zostanie dla Polaków zniesiona. Aby pojechać do USA i móc legalnie pracować wciąż będą potrzebne wizy - wizy typu J-1.

5

Bilety lotnicze do USA

od ok. 2500 PLN (płacisz w biurze podróży BTC)

Cena biletu zależy od wielu czynników (aktualne ceny linii lotniczych, data zakupu, miejsce docelowe w USA itp.). Bilet w dwie strony do Nowego Jorku jest wart około 2000 PLN przy wcześniejszym zakupie. Zalecamy jednak lot do Waszyngtonu (Washington Dulles Airport lub DCA - Washington Ronald Reagan), gdyż wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Ci bezpłatny odbiór z lotniska i transport do Twojego nowego miejsca zamieszkania. Średnia cena za bilet w dwie strony z Warszawy do Waszyngtonu D.C. w ubiegłym roku wynosiła od 2500 do 2800 PLN

Bilet możesz kupić za pośrednictwem biura podróży BTC, które gwarantuje jedną bezpłatną zmianę terminu lotu (duże udogodnienie podczas planowania tripa po USA) lub na własną rękę po wcześniejszym ustaleniu tego z biurem podróży BTC (dodatkowa opłata 100 USD).

To wszystko bez opłaty rejestracyjnej lub innych ukrytych opłat. 
Pamiętaj, że jeśli przepracujesz u nas całe lato 2019 tj. od 23 maja do 7 września, gwarantujemy Ci zwrot 200 USD za kurs ratownika oraz bonus 500 USD. Łącznie daje to 700 USD! 

Zdajemy sobie sprawę, że wyjazd na Work and Travel to niemała inwestycja. Sami jednak zmierzyliśmy się z tym i możemy powiedzieć, że było naprawdę warto! Wszystkie opłaty są rozłożone w czasie, dzięki czemu macie trochę czasu, by odłożyć pieniądze na wyjazd.

Nie mamy przed Wami absolutnie nic do ukrycia – wszelkie warunki pracy na lato 2020 znajdziecie tu (kliknij TU). Pełne opłaty znajdziecie natomiast w tabeli powyżej, a to co jeszcze raz pragniemy podkreślić, to że za pracę przez cały sezon tj. od 23 maja do 7 września 2019, otrzymacie od nas łącznie 700 USD !

Dlaczego warto wybrać się na Work And Travel USA z nami?

 •         Oferujemy wyjazd do sprawdzonego pracodawcy,
          z którym mamy przyjemność współpracować od wielu lat
 •         Reprezentujemy ofertę tylko i wyłącznie jednego, konkretnego pracodawcy,
          dzięki czemu doskonale znamy realia pracy u niego
 •         Zapewniamy bezpłatny support przez całe lato
 •         U nas nie płacisz żadnej opłaty rejestracyjnej ani opłat agencyjnych w okresie letnim
 •         Gwarantujemy bezpłatny odbiór z lotniska po przyjeździe do USA
          (w Washington Dulles i Washington Ronald Reagan)
 •         Posiadamy  referencje od naszych studentów z poprzednich lat
 •         Gwarantujemy umeblowane zakwaterowanie na cały okres pobytu
          (sofa, łóżka, wyposażenie kuchni itp. - brak nadmuchiwanych materaców,
          które jako jedyne umeblowanie oferują niektóre firmy)
 •         Gwarantujemy nadgodziny płatne x1,5
          w stosunku do podstawowego wynagrodzenia (15 USD)
 •         Gwarantujemy łączny bonus aż 700 USD za pracę od 23 maja do 7 września 2019 r.
 •         Pracodawca z USA spotka się z Tobą osobiście w Polsce
 •         Gwarantujemy zwrot pieniędzy, jeśli nie ukończysz kursu na ratownika
 •         Współpracujemy z renomowanym biurem podróży BTC,
          które zapewnia sprawny proces uzyskiwania wiz, biletów i ubezpieczenia do USA
 •         Organizujemy kilka imprez dla naszych ratowników
          (Lifeguard Olympics, Baseball game, Trip to Ocean City, impreza po sezonie).