Bilety, ubezpieczenie i wiza

Bilety lotnicze do USA:

Cena biletu zależy od wielu czynników (aktualne ceny linii lotniczych, data zakupu, miejsce docelowe w USA itp.). Bilet w dwie strony do Nowego Jorku jest wart około 2300 PLN przy wcześniejszym zakupie. Zalecamy jednak lot do Waszyngtonu (Washington Dulles Airport lub DCA - Washington Ronald Reagan), gdyż wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Ci bezpłatny odbiór z lotniska i transport do Twojego nowego miejsca zamieszkania. Średnia cena za bilet w dwie strony z Warszawy do Waszyngtonu D.C. w ubiegłym roku wynosiła od 2000 do 2800 PLN.

Bilet możesz kupić za pośrednictwem biura podróży BTC, które gwarantuje jedną bezpłatną zmianę terminu lotu (duże udogodnienie podczas planowania tripa po USA) lub na własną rękę po wcześniejszym ustaleniu tego z biurem podróży BTC (dodatkowa opłata 100 USD). Zalecamy jednak kupno biletów przez BTC, które jest certyfikowanym dostawcą biletów lotniczych i ma bogate doświadczenie w ich kupnie oraz dokonywaniu zmian w terminach lotów.

Ubezpieczenie:


Organizacja sponsorska JANUS zapewnia ubezpieczenie do końca umowy o pracę. Ubezpieczenie jest zgodne z wymaganiami rządu USA, pokrywa koszty leczenia medycznego w USA do 100 000 USD, utratę bagażu, odpowiedzialność cywilną, etc. Przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia agencji JANUS.

Wiza do USA:

Każdy uczestnik Work And Travel otrzymuje wizę typu J-1. Aby ją zdobyć musi przeprowadzić krótką rozmowę z konsulem w ambasadzie USA. Chociaż może brzmieć strasznie, w rzeczywistości to nic skomplikowanego, a podstawowa znajomość języka angielskiego wystarczy aby z powodzeniem przejść przez rozmowę z konsulem. Wszystkie niezbędne informacje na temat rozmów w ambasadzie USA, zostaną ogłoszone podczas kursu na ratownika oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości z Waszej strony - w każdym momencie w biurze podróży BTC. Nie wahaj się z skontaktować również z nami - sami wielokrotnie ubiegaliśmy się o ten rodzaj wizy, dlatego doskonale znamy procedury i postaramy się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.

Nasz partner, biuro podróży BTC, pomoże Ci w uzyskaniu wizy typu J-1. Liczba wiz tego typu jest jednak co roku ograniczona, więc nie zwlekaj z zapisem na program! (kliknij TU w celu rejestracji)


Przykładowe ceny biletów z serwisu Skyscanner na połączenie Warszawa - Waszyngton --> kliknij TU