Dla rodziców

Drodzy rodzice, wyobrażamy sobie, że wysłanie swojego dziecka na całe lato do USA może być stresujące. Słysząc ciągłe doniesienia o oszustwach w pośrednictwie pracy, zdecydowaliśmy się poświęcić kilka słów po to żebyście mieli pewność, że Premier Aquatics Polska jest najlepsze dla Waszego dziecka. Chociaż działamy na rynku zaledwie kilka lat, to nasze osobiste doświadczenie z pracą w USA pozwala nam najlepiej doradzać ratownikom przed, w trakcie, jak i po powrocie z USA. Ponadto, naszym bezpośrednim partnerem jest ESTA (Educational Student Travel Agency. Wysyłamy Państwa dzieci do pracy w zaufanej, działającej na amerykańskim rynku od 20 lat firmie Premier Aquatics, dla której wszyscy pracowaliśmy w roli ratowników lub wciąż pracujemy. Dla osób poszukujących pracy ratownika oferujemy program Work and Travel USA na wizie J-1 (przeznaczona dla studentów zarówno dziennych, wieczorowych, jak i zaocznych).

Jeśli Twoje dziecko już zdecydowało, że chce w najbliższe wakacje pracować jako lifeguard w USA, to by mogło wyruszyć, niezbędne jest, aby przeszło przez kolejne etapy.

Pierwszy etap to zapoznanie się z umową naszego partnera - biura agencji ESTA (kliknij TU) , jak również warunkami pracy w firmie Premier Aquatics w lato 2024 (kliknij TU). Następnym krokiem jest skontaktowanie się z przedstawicielem naszego zespołu (kliknij TU) lub bezpośrednia rejestracja na naszej stronie internetowej (kilknij TU). Po wykonaniu powyższych kroków, zaczynamy kompletowanie dokumentów i wypełnianie strefy online (ustalenia z ESTA).

Następny etap po rejestracji to osobista rozmowa z pracodawcą. Nie ma potrzeby się jej obawiać, gdyż jest to czysta formalność - chcemy poznać naszych przyszłych ratowników. Zaraz po rozmowie uczestnik przystępuje do kursu na ratownika (wszystko odbędzie się w pierwszej połowie marca w Warszawie). W przypadku niepowodzenia przy podejściu do egzaminu - gwarantujemy zwrot pieniędzy!

Kurs ratownika prowadzi nasza agencja z pełnym wsparciem amerykańskich trenerów. Na kursie każdy ratownik nauczy się udzielania pierwszej pomocy, podstawowych technik ratunkowych, zdobędzie informacje techniczne o basenach itp.. Następnie uzyska certyfikat Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Praca ratownika wymaga umiejętności pływackich, więc Państwa dziecko będzie musiało przepłynąć dystans 3 x 100 m bez ograniczeń czasowych. W minionych latach kurs ratownika z powodzeniem zdali wszyscy aplikanci. Oprócz certyfikatu ratownika Amerykańskiego Czerwonego Krzyża wszyscy otrzymają bezcenne doświadczenie życiowe. Nigdy nie wiadomo kiedy nadejdzie niespodziewany moment, w którym będziemy mogli uratować komuś życie...

Po zaliczeniu kursu, przyszłego ratownika dalej poprowadzi nasz partner ESTA - będzie trzeba dokończyć aplikacje programowe i ubiegać się o wizę w ambasadzie. Po uzyskaniu wizy przyjdzie czas na zakup biletów lotniczych i odbycie szkolenia programowego. Podczas całego procesu pomoc zapewnia nasz Partner agencja ESTA.

Przed podróżą do USA, poza formalnościami programowymi, o których będzie informowało ESTA, my poinformujemy Państwa dzieci w kwestii zabrania niezbędnych rzeczy do podróży, pracy i ogólnie do pobytu. Po przylocie do USA na wszystkich naszych ratowników na lotnisku czeka pracownik Premier Aquatics, który zawiezie je do miejsca zamieszkania i pokaże miejsce pracy. Państwa dziecko zamieszka w kompletnie urządzonym mieszkaniu, w którym brakować będzie jedynie pościeli i poduszki (do zakupu w najbliższym sklepie). Mieszkanie jest wyposażone w podstawowe urządzenia kuchenne (talerze, sztućce, garnki), umeblowany pokój dzienny (kanapa, stół, krzesła) oraz pokój sypialniany, w którym znajdują się łóżka. Mieszkania zlokalizowane są w odległości do max. 100 kilometrów od stolicy USA - Waszyngtonu. Baseny, na których będzie pracować oddalone będą maksymalnie do 6 mil od apartamentu. Ratownicy dojeżdżają do pracy na rowerze, który kupują po przyjeździe do USA, bądź też środkami komunikacji (Bus, Metro Bus, Metro itp.).

Drodzy rodzice, konieczne jest, aby uświadomić sobie, że duch i działalność naszej agencji i partnerów nie polega na dbaniu o Wasze dziecko podczas całego pobytu w USA, jednakże na wyciągnięciu do niego pomocnej dłoni w razie potrzeby. Sposób w jaki Wasze dziecko będzie egzekwować pomoc podczas pobytu w USA zależy tylko i wyłącznie od niego. My gwarantujemy maksymalny standard usług, pomocy non-stop w czasie pobytu w USA i umowę o pracę. Współpracujemy tylko z certyfikowanym pracodawcom, dla którego sami pracowaliśmy jako ratownicy bądź wciąż pracujemy i dlatego wiemy, że wszystkie postanowienia umowne są przestrzegane. 

Wierzymy, że możemy zapewnić Państwu niezbędne informacje, a na stronie przedstawiamy krótki opis działalności naszej agencji. Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiemy.

Michal Chlebicz
Director of recruiting in Poland 
+48 513 079 912